KURŞUN GEÇİRMEYEN TAHTA

Kurşun Geçirmeyen tahtayı buldular.


Bilim insanları bizleri hayrete düşürmeye devam ediyor. Bulduğu özel bir karışım sonucu tahtayı kurşun geçirmez hale getiren bilim insanları, bu maddeyi birçok alanda kullanmayı planlıyor.

İnsanların bildiği malzemelerin hiç bilinmeyen taraflarını ortaya çıkaran bu insanlar yeni bir gelişme ile daha insanlığın karşısına çıkmayı başardı. Araştırmayı yürüten Liangbing Hu: “Tahtaya uygulanan bu yeni işlemle doğal tahtadan 12 kat daha güçlü, 10 kat daha sert bir malzeme elde etmiş oluyoruz” diyor.

Daha önce nanoselülozla ilgili malzemelerden yapılma bir dizi teknolojiler üreten ekip bu yolla plastiklerin yerini alabilecek süper temizlikte kağıt, güneş pili verimini yüzde otuz oranında arttıran fotonik kağıt ve enerji açısından verimli binalarda kullanılabilecek şeffaf tahta imal etmiş.

Normalden 10 kat dayanıklı, 6 kat hafif!

Bu sefer de tahtayı kurşun geçirmez hale getiren bilim insanları, bu tahtayı birçok alanda kullanmak istiyorlar. Normal tahtaya göre 10 kat daha dayanıklı ve bir çeliğe nazaran 6 kat daha hafif olan bu madde önümüzdeki dönemlerde çelik yelek ve araç zırhlandırma işlemlerinde kullanılabilecek.

Hafifliği ve sağlamlığı ile ön plana çıkan bu kurşun geçirmez tahta, Sodyum hidroksit, sodyum sülfat ve tahtanın karıştırılması sonucu elde ediliyor.

Comments 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kurşun geçirmeyen cam ve kurşun geçirmeyen kumaş duymuştum tahtayıda gücelendirip bu hale getirdilerse bravo

  2. kurşun adres sormaz ki yaktın beni en derinden, depremlerde yine yüreğim yangınlar çaresizzz

KURŞUN GEÇİRMEYEN TAHTA

log in

reset password

Back to
log in